Najpiękniejsze plaże na Wyspie Krk! Musisz je zobaczyć!

Chorwacja słynie z historycznych starówek, pysznego wina i jedzenia, smacznej oliwy i wielu innych produktów. Jednak jej największą wizytówką jest morze i przepiękne plaże i widoki, które przyciągają do niej masy turystów. Jedną z najczęściej odwiedzanych wysp w Chorwacji z pewnością jest Krk, tak przecież popularne wśród Polaków. Poniżej przedstawiam Wam plaże, które warto tam zobaczyć!

Plaża we Vrbnik

Vrbnik to jedna z wizytówek Wyspy, która przyciąga turystów ciekawą starówką oraz lokalnymi wyrobami – głownie oliwą i winem. Ale możemy tu także zobaczyć (i skorzystać) z przepięknej plaży, na którą roztacza się obłędny widok ze starówki. Jest ona stosunkowo nieduża, na piechotę trzeba tu zejść (ale z powrotem trzeba wrócić pod górę), ale jeśli nie dysponujemy dobrą kondycją to obok znajduje się płatny parking. Z dołu roztacza się także piękny widok na starówkę Vrbnik.

Baška i Vela plaža

Baška i tutejsza 2-kilometorwa Vela plaža (ze żwirowym brzegiem, a piaszczystym dnem) często wymieniana jest jako must see podczas pobytu na Krk. Ja jednak zdecydowanie wolę klimaty miasta Krk. Plaża Baški była zdecydowanie „przeludniona”, ciężko było się ruszyć, a znalezienie miejsca wyłącznie dla siebie było niemożliwe. Ja nie przepadam za takim wypoczynkiem, więc Vela plaža odwiedziłam tylko raz. Poza długością, według mnie nie ma ona nic ciekawego do zaoferowania. W okolicznych barach jest także zdecydowanie drożej niż na plażach w Krk.

Szukasz idealnych wakacji?

Plaża Čižići

Zaledwie kilkanaście kilometrów od jaskini Biserujki znajduje się przepiękna plaża Čižići. Głównie przyciąga uwagę jej długość i fakt, że jest szczególnie płytka, kilka, do kilkunastu metrów od plaży woda sięga zaledwie do kolan lub nieco wyżej. Na plaży znajdziemy fragmenty z samym piaskiem, jak i małym żwirkiem, więc wydaje się idealna dla dzieci. Nie jest także tak uczęszczana, jak inne popularne plaże na wyspie. Obok znajduje się także bezpłatny parking i kilka barów.

Oprna Bay i okoliczne zatoczki

W miejscowości Stara Baška i nieopodal możemy znaleźć kilka ciekawych plaż, które nie są oblegane przez turystów, głównie z powodu utrudnionej dostępności. Tak jest w przypadku Oprna Bay i okolicznych zatoczek. Trzeba tu podjechać samochodem, zaparkować gdzieś pod skałą z boku ulicy i zejść czasem stromą drogą do wybranej zatoki. Ja wybrałam akurat pobliską do Oprna Bay, ponieważ przy tej po prostu nie było miejsca na samochód pod skałą 😀 Polecam poszukanie na Krk dzikich plaż, są jeszcze piękniejsze niż te przygotowane dla turystów!

Plaža Voz

Jeśli zwiedziliście już większość plaż na Krk to polecam plażę Voz. Przyciąga ona turystów z jednego powodu – widoku na most prowadzący na Krk! Poza tym nie zauważyłam w niej nic specjalnego…

Plaże w mieście Krk

Już od samego centrum miasta rozciągają się plaże miejskie na wszelkie sposoby przygotowane dla turystów. Na każdej znajdziecie ciekawe zaplecze – prysznice, toalety, restauracje, bary, trakcje dla dzieci, wypożyczalnie sprzętów i leżaków itd. Także rodzaje plaż są urozmaicone, znajdziecie tu specjalnie przygotowane zejścia betonowe ze skałkami (także przygotowane dla niepełnosprawnych!), plaże żwirowe i nienaruszone przez człowieka skałki. 

Plaża w Krk wieczorem
Widok na jedną z plaż miejskich od strony starego miasta
Plaże przy mieście Krk są bardzo popularne wśród turystów i mieszkańców miasta. W związku z tym jest na nich dość tłoczno

Plaże:

  • Plaža Portopisana – znajduje się zaraz przy starym mieście 
  • Punta Di Galetto – rozpościera się z niej piękny widok na stare miasto
  • Plaža Dražica – żwirowa z atrakcjami dla dzieci i wypożyczalnią sprzętu
  • Plaža Koralj – żwirowa z przyjemnymi barami z daniami w przystępnych cenach
  • Plaža Redagara – żwirowa, także dla psów!
  • Plaža Politin – najbardziej oddalona od centrum

To wszystkie plaże, które udało mi się odwiedzić w czasie 10 dniowego pobytu na Wyspie Krk. Zapewne tych wartych odwiedzenia jest jeszcze więcej. Dajcie o nich znać w komentarzach! A jeśli chcesz dowiedzieć się co jeszcze można zwiedzić lub zjeść na Wyspie Krk to zapraszam TUTAJ i TUTAJ.

PODOBA CI SIĘ WPIS? CHCESZ ŻEBY BYŁO ICH WIĘCEJ? MOŻESZ ZOSTAĆ MOIM PATRONEM I POMÓC MI W ROZWOJU BLOGA! WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W ZAKŁADCE PATRONITE ALBO POD LINKIEM: HTTPS://PATRONITE.PL/HISTRAVEL/DESCRIPTION
Możesz także pomóc w rozwoju bloga niewielką wpłatą – symbolicznym kosztem kawy! UWAGA! W zamian za największą otrzymasz przewodnik po 10 wybranych przeze mnie zamkach i pałacach Europy! Z góry dziękuje za Twoje wsparcie! Pamiętaj – DOBRO WRACA!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s