O Mnie

Witajcie! Nazywam się Aleksandra i w zasadzie od kilku lat jestem w nieustannym „ruchu”. Co prawda na co dzień żyję w Brzegu (to taka miejscowość w województwie opolskim…), jednak nigdy nie przebywam tam długo.
Z zawodu jestem historykiem, od niedawna wykładam na jednej z polskich uczelni. Podróże to jedno z moich uzależnień, bez których nie mogę żyć. Po miesiącu przebywania w domu chcę się gdzieś wyrwać choć na jeden dzień…Turystyka związana jest także z profilem zajęć, które prowadzę na uczelni. Udaje mi się więc doskonale połączyć obowiązki z przyjemnościami – czego więcej chcieć od życia?
Na blogu chciałabym podzielić się z Wami moimi doświadczeniami. Dla mnie podróż to nie tylko przemieszczenie się w celu zobaczenia innych, nieznanych nam miejsc. To swoista podróż w historii…tak historii 🙂 W związku z tym na blogu znajdziecie nie tylko informacje praktyczne związane z turystyką, ale także troszkę (podkreślam troszkę 😉 ) faktów związanych ze zwiedzanymi przeze mnie miejscami. Dodatkowo nie obędzie się także bez muzeów i pałaców, które nie raz odwiedzam ze swoimi studentami.

Zapraszam do podróży w historii!

Mapa moich podróży – czyli, gdzie mnie jeszcze nie było!

Jeśli podoba Ci się moja twórczość możesz pomóc mi w rozwoju bloga!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Możesz też zostać moim Patronem! Więcej informacji na czym to polega znajdziesz tutaj oraz na portalu Patronite.