O Mnie

Witajcie na profilu Historian’s Journeys! Mam nadzieję, że zostaniesz tu ze mną na dłużej żeby mogła pokazać Ci kawałek mojego świata 🙂

Nazywam się Ola i mam kilka pasji, które staram się łączyć w jedno i korzystać z nich tak często jak mogę, a jak nazwa profilu wskazuje to historia i podróże, które idealnie (przynamniej dla mnie) współgrają ze sobą. Bloga podróżniczego i związane z nim media społecznościowe prowadzę od 3 lat, a o tym kim dokładnie jestem dowiesz się z poniższych akapitów 🙂

Jeśli nie masz czasu czytać to zapraszam do wysłuchania podcastu:

Skąd nazwa Historian’s Journeys?

No więc…sprawa jest dość prosta! Z zawodu jestem historykiem, wykładowcą na jednej z polskich uczelni. Poza historią, którą kocham, kocham także podróżować. Chcąc oderwać się trochę od stresującej rzeczywistości pomyślałam, że zacznę prowadzić bloga…w którym opowiem Wam o dwóch największych moich pasjach w życiu!

Poza codzienną pracą na uniwersytecie, zajęciami ze studentami i pisaniem artykułów naukowych uwielbiam podróżować i to one dają mi największą satysfakcję, a zarazem to jedyny sposób, w który potrafię odpocząć od pędzącego wokół świata. Tym co w czasie nich odkrywam uwielbiam dzielić się z Wami na mediach społecznościowych oraz blogu (linki  do nich znajdziecie na końcu lub na profilu).

Więc…Historyk w podróży? Nuda?

Jak wspomniałam wyżej z zawodu jestem historykiem. W związku z badaniami, które prowadzę wyjeżdżam bardzo często, aby odwiedzać krajowe i zagraniczne archiwa czy biblioteki. Moja praca bezpośrednio związana jest więc z odwiedzaniem nowych miejsc. Dodatkowo podróże to moje uzależnienie, bez którego nie mogę żyć. Po miesiącu przebywania w domu chcę się gdzieś wyrwać choć na jeden dzień… Podróżuje dość często, przeważnie kilka razy w miesiącu. Turystyka związana jest także z profilem zajęć, które prowadzę na uczelni. Dzięki Bogu – udaje mi się doskonale połączyć obowiązki z przyjemnościami – czego więcej chcieć od życia? Jeśli praca jest dla nas przyjemnością, to nie jest to praca!

Na blogu chciałabym podzielić się z Wami moimi doświadczeniami. Dla mnie podróż to nie tylko przemieszczenie się w celu zobaczenia innych, nieznanych nam miejsc. To swoista podróż w historii…tak historii. W związku z tym na blogu znajdziecie nie tylko informacje praktyczne związane z turystyką, ale także troszkę (podkreślam troszkę) faktów związanych ze zwiedzanymi przeze mnie miejscami. Dodatkowo nie obędzie się także bez muzeów, zamków i pałaców, które nie raz odwiedzam (zamki uwielbiam, więc jeśli jesteś “zamkoholkiem” to zapraszam!).

Zapraszam do podróży w historii!

Mapa moich podróży – czyli, gdzie mnie jeszcze nie było!

Jeśli podoba Ci się moja twórczość możesz pomóc mi w rozwoju bloga!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Możesz też zostać moim Patronem! Więcej informacji na czym to polega znajdziesz tutaj oraz na portalu Patronite.