Fotoksiążka Saal Digital – projektowanie, jakość, opinia

Jeśli śledzicie mojego bloga od kilku miesięcy to powinniście zauważyć, że jakiś czas temu zostałam testerem fotoksiążki Professional Line firmy Saal Digital. Przyznam się szczerze, że była to moja pierwsza współpraca z jakąś marką więc byłam bardzo podekscytowana! Co z tego wyszło? Jak wygląda album Saal Digital? Jak zaprojektować fotoksiążkę? Jaka jest jej jakość i cena? O wszystkim opowiem Wam poniżej!

Fotoksiążka – co to jest?

W Polsce bardzo popularne są albumy, do których wkładamy wywołane już zdjęcia. Fotoksiążka to jakby album, ale przygotowany i wydrukowany już wcześniej. To jednocześnie połączenie tradycyjnej książki z albumem fotograficznym. Największą zaletą fotoksiążki jest fakt, że wszystko, łącznie z okładką, możemy zaprojektować sami. Każda będzie wyjątkowa, taka jaką sobie wymarzyliśmy.

Fotoksiążka – jak zaprojektować?

Do dyspozycji mamy zarówno aplikacje Saal Design na komputer, jak i telefon. Jednak jeśli nie chcemy wywoływać pojedynczych zdjęć a album lub coś innego to zdecydowanie polecam prace na komputerze. Narzędzie, które oferuje nam Saal Digital jest dość przejrzyste w obsłudze, choć na początku trzeba się przyzwyczaić. Po kilku minutach pracy spokojnie powinniście sobie już radzić.

Na początku musimy wybrać wielkość i kształt naszego albumu, mamy kilka możliwości: kwadrat, prostokąt w pionie lub poziomie. Później wybieramy papier (mat, połysk, mat premium, płótno, druk artystyczny itp.) i oprawę (eko skóra biała/czarna, płótno itp.). Możemy także dodatkowo dopłacić za specjalny futerał skórzany na album (to już wersja bardzo exlusive!).

Kiedy wybraliśmy już kształt, rozmiar i zewnętrzny rozmiar naszego albumu przechodzimy do projektowania wnętrza. Do dyspozycji mamy sporo szablonów stron do wyboru, nie musimy więc układać zdjęć sami według naszych kolaży. Jeśli mamy ochotę, możemy taki oczywiście stworzyć.

Jeśli nie macie ochoty bawić się w układanie zdjęć to program przygotował także opcję dla Was. Możemy załadować tylko wybrane przez nas zdjęcia a program ułoży album za nas. Później wystarczy tylko go przeglądnąć, ewentualnie poprawić coś i gotowe!

Program oferuje również masę wzorów i kolorów, które uzupełnią tło naszego albumu. Możemy tu śmiało wybierać i zmieniać opcje, możemy także zastosować nasz wybór do całego albumu lub każdą stronę „pokolorować” inaczej.

Fotoksiążka – wygląd, jakość, kolor, cena

Muszę przyznać, że fotoksiążka wyglada bardzo ładnie, wręcz ekskluzywnie. Tak też miało być, bo to album Profesional Line. Jak dla mnie to fotoksiążka, w której możemy zamieścić wspomnienia z naprawdę wyjątkowych przeżyć, jak np. ślub, podróż, chrzciny, urodziny itp.

Zdjęcia wydrukowane są w bardzo dobrej jakości, papier, który wybrałam to high-end-mat i rzeczywiście spełnia swoją rolę, bo kartki są wytrzymałe i nie pozostają na nich odciski palców. Wybierając zdjęcia warto pamietać, aby były one bardzo dobrej jakości, najlepiej nie zmniejszać ich rozdzielczości i wielkości. Ja czasem wrzucałam do albumu także zdjęcia z telefonu (iPhone 11) i w sotoksiążce prezentowały się doskonale! Wielką zaletą albumu jest to, że jak go otwieramy to nie ma efektu wygięcia papieru, w związku z tym nawet jak zamieścimy zdjęcie na środku rozkładówki to jest ono idealnie proste, niezniekształcone. Album jest solidny, wykonany z dobrych jakościowych materiałów. Wygląda doskonale. Dzięki temu, że druk jest bardzo wysokiej jakości idealnie zostały odwzorowane także wszystkie kolory na zdjęciach, nie ma więc nienaturalnych przejść itp.

Fotoksiążka koszty: ok. 60 stron w mojej opcji to 500 zł (okładka akrylowa, czarna ekoskóra).

Fotoksiążka – czy warto?

Zdaje sobie jednak sprawę, że cena 500 zł za fotoksiążkę to dość sporo. Saal Digital na swojej stronie udostępnia jednak także inne, tańsze możliwości wywołania zdjęć. Patrząc na album, w którym uwieczniłam swoje zdjęcia z podróży uważam, że mogę Wam śmiało polecić zarówno fotoksiążkę Professional Line, jak i inne produkty tej firmy.

wpis powstał we współpracy z firmą Saal digital

Wpis powstał we współpracy z firmą Saal Digital

One thought on “Fotoksiążka Saal Digital – projektowanie, jakość, opinia

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s