“Najpiękniejsza mleczarnia świata”, czyli miejscówka w Dreźnie, której prawdopodobnie nie znasz. Dresdner Molkerei Gebrüder Pfund

Drezno to jedno z najpiękniejszych miast naszego zachodniego sąsiada. Polacy odwiedzają je głównie ze względu na bliskość względem polskiej granicy, jak i wielu przepięknych zabytków znajdujących się na starówce. Wśród nich dominuje oczywiście majestatyczny Zwinger, Katedra św. Trójcy, Kościół Maryi Panny czy Semperopera. Ale przepiękne budowle w centrum Drezna to nie jedyne atrakcje tego miasta. Z poniższego wpisu dowiesz się o pewnym cudeńku leżącym niedaleko centrum stolicy Saksonii.

“Najpiękniejsza mleczarnia świata!”

Tak brzmi wpis do księgi rekordów Guinnessa na temat Dresdner Molkerei Gebrüder Pfund, czyli mleczarni braci Pfund, którą można zwiedzać w Dreźnie w Niemczech. Została założona w 1880 r., a jej twórcą był Paul Pfund posiadał jedynie 6 krów, a mleko sprzedawał prosto od zwierząt, których dojenie odbywało się w witrynie sklepowej. Chodziło oczywiście o wzbudzenie zaufania wśród klientów! W tych czasach mleko dowożone ze wsi do miasta często docierało zepsute. Dzięki temu Pfund osiągnął sukces i mógł rozwijać swój interes. Dzięki temu cały sklep wyłożony został fantazyjnymi ilustrowanymi kafelkami w stylu neorenesansowym, a wykonał je dział artystyczny „Dresdner Steingutfabrik Villeroy und Boch”.

Informacje praktyczne

  • Adres: Bautzner Stasse 79/81
  • Godziny otwarcia: Od poniedziałku do soboty godz. 10.00 – 18.00; niedziela i święta 10.00-15.00
  • Aktualnie poza wyrobami mleczarskimi możecie tu zakupić kosmetyki i słodycze na bazie mleka, a także liczne pamiątki. Dodatkowo na poziomie wyżej znajduje się niewielka restauracja.
  • Wstęp do mleczarni jest bezpłatny, w środku można także wykonywać zdjęcia!
  • Niedaleko mleczarni znajduje się parking, koszt to 1 euro za godzinę. Oczywiście w uliczkach także można znaleźć miejsce

Podoba Wam się to magiczne, kolorowe miejsce niedaleko naszej granicy? A może znasz inne małe perełki, które warto zobaczyć w Dreźnie? Daj koniecznie znać w komentarzu jestem bardzo ciekawa!

PODOBA CI SIĘ WPIS? CHCESZ ŻEBY BYŁO ICH WIĘCEJ? MOŻESZ ZOSTAĆ MOIM PATRONEM I POMÓC MI W ROZWOJU BLOGA! WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W ZAKŁADCE PATRONITE ALBO POD LINKIEM: HTTPS://PATRONITE.PL/HISTRAVEL/DESCRIPTION
Możesz także pomóc w rozwoju bloga niewielką wpłatą – symbolicznym kosztem kawy! UWAGA! W zamian za największą otrzymasz przewodnik po 10 wybranych przeze mnie zamkach i pałacach Europy! Z góry dziękuje za Twoje wsparcie! Pamiętaj – DOBRO WRACA!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s